V mezinárodní jazykové soutěži s WocaBee mohou školy získat až 150 000 Kč na modernizaci

Od začátku října se mohou základní a střední školy v České republice zaregistrovat do mezinárodní soutěže Jazykový WocaBee šampionát . Mohou tak zlepšit úroveň jazykových znalostí na škole, a zároveň soutěžit o celkem 150 000 Kč na svou modernizaci. V pátém ročníku úspěšné školní soutěže si nejlepší třída z České republiky na závěr změří síly v učení jazyků se žáky z dalších 4 evropských zemí.

Do pátého ročníku Jazykového WocaBee šampionátu se mohou školy registrovat do 20. října 2023 na www.wocabee.app .

Online jazyková soutěž pro všechny

Jazykový WocaBee šampionát je inovativní soutěž v učení cizích slovíček pro školy, která probíhá výhradně online v aplikaci WocaBee pro učení jazyků. Soutěžit v ní mohou žáci všech ročníků základních a středních škol, kteří se učí jakýkoli cizí jazyk.

Kritériem hodnocení v soutěži nejsou konkrétní znalosti, ale píle v učení se nové slovní zásoby. O píli žáků vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci. WocaPoints. Čím více žáci slovíčka procvičují, tím více bodů získají a více se také naučí.

Jazykový WocaBee šampionát se uskuteční nejprve v okresních a krajských kolech, vítězové krajských soutěží postupují do celostátního kola. V každém kole vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Díky tomu třída pracuje jako tým a na rozdíl od jiných soutěží se v jazycích zlepšují všichni žáci, nejen ti nejlepší.

150 000 Kč pro modernější české školy

Organizátorem Jazykového WocaBee šampionátu je společnost WocaBee, s.r.o. Do pátého ročníku soutěže společnost poskytuje až 150 000 Kč na modernizaci vyučování na českých školách, a další motivující ceny.

Škola, která se v celostátním kole Jazykového WocaBee šampionátu umístí na 1. místě získá od WocaBee podporu 75 000 Kč na modernizaci vyučování (50 000 Kč licence WocaBee, 25 000 Kč finanční příspěvek). Druhé místo v šampionátu znamená 50 000 Kč pro školu (38 000 Kč licence WocaBee a 12 000 Kč finanční příspěvek) a třetí místo organizátoři odmění částkou 25 000 Kč (20 000 Kč licence WocaBee a 5 000 Kč finanční příspěvek).

V soutěži ale odměny získávají úspěšné třídy již od okresního kola. Přibližně 1 200 žákům z nejlepších tříd v jednotlivých okresech věnuje organizátor další inovativní pomůcku pro učení jazyků – bezplatný online kurz angličtiny nebo němčiny v aplikaci LangBee určené pro samouky. Další věcné ceny v jednotlivých kolech soutěže získává škola, učitel i žáci od WocaBee nebo od partnerů soutěže .

„S myšlenkou podpořit modernizaci vyučování prostřednictvím našeho šampionátu jsme přišli poprvé v loňském školním roce. Školy naši podporu velmi ocenily, proto jsme se rozhodli pokračovat a podpořit až tři české školy celkovou částkou 150 000 Kč ,“ říká Michal Ošvát, CEO společnosti WocaBee, s.r.o. a autor samotné aplikace.

Součástí Jazykového WocaBee šampionátu je zároveň i losování o ceny pro všechny. Každý žák, který splní jednoduché podmínky pro zapojení se do soutěže, řadí sebe, svého učitele i svou školu do slosování o zajímavé věcné ceny .

Soutěží se v 5 evropských zemích

Pátý ročník Jazykového WocaBee šampionátu se kromě České republiky uskuteční i v dalších evropských zemích. Vítězové celostátního kola si tak na konci listopadu změří síly v učení cizích jazyků se žáky ze Slovenska, Maďarska, Rakouska a Německa v bonusovém mezinárodním finále.

„Šampionát jsme se v letošním roce rozhodli zorganizovat i v dalších zemích, kde je aplikace WocaBee na školách také velmi oblíbená. Věříme, že možnost soutěžit v jazycích na mezinárodní úrovni bude pro žáky extra motivací k učení ,“ říká Michal Ošvát.

Mezinárodní zapojení zároveň posune účast v šampionátu k novým rekordům. Zatímco prvního ročníku soutěže se zúčastnilo v České republice 25 tisíc žáků, v loňském školním roce to už bylo 90 tisíc žáků v České republice a na Slovensku. V letošním roce organizátoři očekávají, že zapojení do soutěže jen v těchto 2 zemích překročí 100 tisíc žáků. Další tisíce žáků se do šampionátu zapojí v ostatích zemích.

Jak se zapojit

Školy a učitelé mohou žáky přihlásit do soutěže Jazykový WocaBee šampionát do 20. října 2022. Přihlašování je velmi jednoduché – stačí na stránce organizátora www.wocabee.app objednat bezplatnou měsíční verzi aplikace a následně splnit jednoduché podmínky.

Do soutěže jsou zároveň zařazeny i ty třídy, které již aplikaci WocaBee dlouhodobě používají. Podrobné informace o podmínkách, termínech a cenách v soutěži naleznete na: www.wocabee.app/soutez

Jazykový WocaBee šampionát v České republice podpořili:

Hlavní partner: LangBee

Partneři: Alza.cz, Martinus, Vydavatelství Enigma, ciernaperla.sk, interaktivnatabula.com

Mediální partneři: Týdeník školství, Učitelské noviny, Řízení školy, all4fun.cz