WocaBee přináší učitelům cizích jazyků náročná témata

Brno, 13. května 2021 Společnost WocaBee, poskytovatel inovativní aplikace na učení cizích slovíček, příští týden pokračuje ve svých vzdělávacích webinářích pro učitele cizích jazyků. Po první úspěšné sérii webinářů, kterých se začátkem roku zúčastnilo celkově téměř 10 000 pedagogů, bude tentokrát WocaBee se svými hosty hledat odpovědi na náročná témata. Jak vyučovat cizí jazyk žáky v náročném období dospívání? Jak si poradit s výukou jazyků u žáků s poruchami učení nebo pozornosti? Právě tyto otázky podle průzkumu WocaBee zajímají učitele cizích jazyků nejvíce. Praktické tipy a inspirace v těchto důležitých oblastech učitelům zprostředkují v průběhu nejbližších dvou květnových úterků zkušení odborníci z praxe.

Aplikace na učení cizích slovíček WocaBee se na českých školách s úspěchem používá už třetím školním rokem. Učení s WocaBee vyzkoušelo přibližně 300 000 žáků v 7 zemích. Ti aplikaci přidělili hodnocení 5 z 5 hvězdiček. Kromě samotné aplikace společnost organizuje pro školy i další aktivity v oblasti výuky cizích jazyků. Nový projekt vzdělávacích webinářů pro učitele cizích jazyků odstartoval v únoru tohoto roku a zúčastnilo se ho téměř 10 000 učitelů z České a Slovenské republiky.

Jsme velmi rádi, že naše webináře byly pro učitele přínosem. Jejich kvalitu ohodnotili v dotaznících průměrnou známkou 1,25, čehož si skutečně velmi vážíme. Učitelů jsme se zároveň zeptali na témata, která by je v rámci doplňujícího vzdělávání zajímala nejvíc. Je jednoznačné, že právě témata práce s náročnými skupinami žáků na hodinách cizích jazyků jsou pro ně nejdůležitější. Věříme, že spolu s našimi hosty se nám opět podaří učitele inspirovat a motivovat,“ říká Michal Ošvát, autor aplikace a CEO společnosti WocaBee.

Druhá série WocaBee webinářů startuje už příští týden v úterý 18. 5. v 18:00 hod. se zajímavým tématem Jak vyučovat cizí jazyk žáky v problémovém věku, tj. žáků posledních ročníků základních škol, případně středoškoláků. O týden později – v úterý 25. 5. v 18:00 hod. – bude následovat další důležité téma, a to Jak vyučovat cizí jazyk žáky s poruchami učení.  Učitelé se budou moci inspirovat typy od následujících řečníků:

Mgr. Ľudmila Adamčíková – vystudovala učitelství anglického a francouzského jazyka na Pedagogické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Absolvovala stáže ve Francii i ve Španělsku. V současnosti už čtvrtým rokem vyučuje francouzský jazyk žáky ve věku 11-16 roků na střední škole v anglickém Romfordě v části Greater London. Své zkušenosti sdílí se stovkami dalších učitelů na své facebookové stránce Ludka’s Language Lounge.

Mgr. Jindřiška Čížková – je absolventkou Karlovy univerzity v Praze, kde vystudovala obor učitelství pro střední školy a dále obor iberoamerikanistika na Filozofické fakultě UK. Studovala i sociální práci a psychologii na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Má více než 13 roků pedagogické praxe na středních školách. V současnosti působí jako učitelka španělského jazyka na Karlínské obchodní akademii v Praze.

Mgr. Radka Ketnerová – je absolventkou Pedagogické fakulty a Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. V rámci svého vzdělávání absolvovala i kurz výuky pro děti se speciálními výukovými potřebami. Specializuje se na výuku dětí s poruchami učení a pozornosti. Na toto téma přednáší a zároveň vede facebookovou skupinu pro učitele a lektory „Jazyková výuka dětí se SPU“.

Ing. Michal Ošvát – programátor a autor aplikace WocaBee na učení cizích slovíček pro školy. Učitelé aplikace hodnotí jako skvělou pomůcku při práci s náročnějšími skupinami žáků. Své zkušenosti v této oblasti zprostředkují i samotní učitelé.

Na bezplatný webinář se mohou zaregistrovat všichni učitelé cizích jazyků v České a Slovenské republice ze všech typů škol na linku: https://wocabee.app/app/webinar/2Q-2021/?lang=CZ

Po absolvovaní webináře učitelé získají certifikát o absolvovaní vzdělávání.

WocaBee je webová online aplikace na učení cizích slovíček, která je dostupná na www.wocabee.app. Učitel průběžné do aplikace zadává balíky slovíček, které se mají žáci naučit. Zadávání je díky funkci inteligentní predikce jako i předpřipraveným balíkům pro učebnice velmi rychlé a pohodlné. Žáci si slovíčka procvičí různými metodami a taktéž pomocí obrázků. Dokáže jim slovíčka i přečíst nebo ověřit u žáka výslovnost. Na procvičování je použitých 7 různých metod a aplikace se každému individuálně přizpůsobuje podle toho, ve kterých slovíčkách dělá žák chyby – využívá tzv. umělou inteligenci. Kromě toho má učitel možnost spustit písemky, které jsou ihned automaticky vyhodnocené, nebo spustit pro žáky ze slovíček online hru. WocaBee sena slovenských školách používá od podzimu 2018. Aplikace už využilo téměř 300 000 žáků a učitelů na Slovensku i v zahraničí, přičemž průměrné hodnocení představuje 5 z 5 hvězdiček.